Управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області
Хмельницької області

Чемпіонат працівників освіти – «Листопад-2018»

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2018» відбувся біля Голубих озер, у лісовому масиві поблизу села Стригани з 10 по 14 жовтня. Щорічні змагання проводяться з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення, пропаганди здорового способу життя та є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю дитячо-юнацьким туризмом.

У змаганнях взяли участь 14 команд з 2 районів, 7 об’єднаних територіальних громад та 4 міст області. На урочистому відкритті учасників вітали директор Департаменту освіти Хмельницької ОДА Фасоля Олег Іванович, голова Славутської районної державної адміністрації  Маршук Богдан Петрович,  директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Наталія Вячеславівна.

Команду міста Нетішина представили педагоги Максим Левчук, Наталія Самурай, Сергій Новіцький, Ольга Власюк, Володимир Герасимчук, Ірина Стецюк, Наталія Корнєєва, Микола Сітковський (тренер Федір Левчук).

В  програмі Чемпіонату були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Крос-похід» та конкурсна програма, в яку увійшли конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та «Спортивне орієнтування в заданому напрямі».

У перший день змагань на дистанції 3-го класу «Командна смуга перешкод», команди долали етапи: спуски, підйоми, траверси схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та похилій вгору, паралельних мотузках, в’язання нош та транспортування потерпілого.  Переможцями стали  команда з м. Славути,  з міста Хмельницького  та Судилківської сільської ради. Команда  нетішинських педагогів була четвертою.

Другого дня команди змагалися на дистанції 4-го класу «Крос-похід». Дистанцію довжиною 8,7 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений суддями заданий час. Командам було запропоновано, орієнтуючись за картою, знайти етапи для подолання перешкод, обладнаних на місцевості, та контрольні пункти орієнтування. На етапах з перешкодами команди могли обирати варіант його подолання відповідно до своєї технічної підготовки. Кожний варіант мав свою бальну оцінку. У підсумку переможець мав набрати найбільшу кількість балів. І цього дня місця були розподілені так само, як і в перший. Найкращий результат тут продемонструвала команда з міста Славути – вони набрали 1799 балів, подолавши всі етапи з мінімальними штрафами і знайшовши всі контрольні пункти орієнтування. Другий результат – у команди з міста Хмельницького, а третій – у туристів-педагогів з Судилківської сільської ради. Четверте місце у команди з м. Нетішина.

У конкурсній програмі учасники Чемпіонату показали підготовку з туристських навичок і у спортивному орієнтуванні. У конкурсі «Спортивне орієнтування в заданому напрямі» 1 місце виборола і серед жінок і серед чоловіків команда м. Нетішина, 2-ге – у команди міста Славути, 3-тє – у команди м. Хмельницького.

У конкурсі «В’язання туристських вузлів» 1 місце у команди Судилківської сільської ради, 2-ге місце – м. Славути, третє – м. Нетішина.

У конкурсі «Розпалювання вогнища» кращою була команда Новоушицької ОТГ, вони розпалили багаття в межах 4-х секунд. Друге місце – у команди міста Шепетівки, третє місце – у команди Віньковецького району.

 

                                                                                                                                                                  Олена Матус, директор ЦТКУМ« повернутися до списку новин