Проведення випускних свят -2021 у закладах дошкільної освіти
На території міста Нетішина встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Відповідно до постанови КМ України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» забороняється, зокрема:
проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).
Щоб святкове випускне свято в закладі дошкільної освіти виправдало приємні очікування дошкільників та було в радість, ретельно продумайте всі етапи його підготовки. Зокрема: дотримуйтесь оптимальної тривалості святкового дійства (35–40 хв. — для вихованців старшої групи), розробіть сценарій свята, розучіть з учасниками тексти їхніх ролей, пісні та таночки, підготуйте костюми, декорації та реквізит, визначте місце та час проведення свята, прикрасьте залу, забезпечте музичний та технічний супровід, а головне подбайте про техніку безпеки, комфорт учасників свята .
В підготовці та проведенні свята повинні брати участь усі діти вікової групи.
Не можна допускати ситуацій, коли одні діти, здібності яких дещо ширше розкрилися на цей час, будуть перевантажуватись, а решта залишаться виключеними з активних діячів на святі. Педагоги повинні кожному знайти певну роль відповідно його нахилів та здібностей. Особливої уваги потребують діти, яким необхідний індивідуальний підхід, їх потрібно зацікавити, щоб вони впевнено почували себе в колективі і повірили у власні сили. Не можна відлучати від участі у святі дітей, які пропустили підготовку до нього.
Зверніть увагу!
Дотримуємося санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.
Відходимо від сформованої моделі святкового ранку.
Уникаємо надмірної навантаженості, не виснажуємо дітей постійними репетиціями.
Готуємося до свята у правильно організованому освітньому процесі, а не лише на музичних заняттях.
Уникаємо використання складних за будовою і не зрозумілих дітям за змістом музичних та пісенних творів.
Приділяємо увагу кількості та якості аудіозаписів.
Не перевантажуємо сценарій великою кількістю виступів.
Обираємо для кожної дитини таку роль, таке сценічне завдання, із яким вона якнайліпше впорається.
Чітко дотримуємося часу початку і закінчення свята.
Тісно взаємодіємо з батьками, прагнучи до взаємного розуміння цілей морально-естетичного виховання дітей.