Хід реформи закладів загальної середньої освіти Нетішинської міської територіальної громади

Дата: 27.05.2022 15:30

17 березня 2021 року координаційною радою з питань реформування загальної середньої освіти Нетішинської міської територіальної громади було прийнято рішення щодо перепрофілювання закладів загальної середньої освіти в гімназії та ліцей, а саме члени координаційної ради проголосували за утворення в міській територіальній громаді 4 гімназій (ЗОШ №2, ЗОШ №4, Нетішинський НВК, Старокривинський НВК) та 1 ліцей (ЗОШ №1), який забезпечуватиме також здобуття базової освіти.

Однак, 15 липня 2021 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти», який вдосконалює окремі положення законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» стосовно забезпечення доступності повної загальної середньої освіти, трансформації мережі закладів загальної середньої освіти та оптимізує перехідний період для трансформації мережі закладів освіти, що допоможе ефективно розпочати надання трирічної профільної середньої освіти в межах реформи “Нова українська школа”.
Крім того, набрало чинності «Положення про ліцей» затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 року №1062, згідно з яким, ліцей є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти. Водночас за рішенням засновника ліцей може забезпечувати також здобуття початкової освіти, базової середньої освіти.
У зв’язку із прийняттям вищезазначених нормативно-правових та законодавчих документів управлінням освіти питання реформування загальної середньої освіти було винесено на Колегію управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради для обговорення та прийняття єдиного обґрунтованого рішення.
    За результатами обговорень кадрового забезпечення, матеріально-технічного забезпечення, потужностей Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та кількості майбутніх десятикласників в громаді, Колегією управління освіти виконавчого комітету міської ради було прийнято рішення клопотатись перед Засновником на перехідний період на 2022-2024 роки залишити у Нетішинській міській територіальній громаді два ліцеї, перепрофілювавши Нетішинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 в ліцей, який забезпечуватиме здобуття базової та профільної освіти та Нетішинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» у ліцей, який забезпечуватиме здобуття початкової, базової та профільної освіти. Управлінням освіти підготовлено відповідні проєкт рішення «Про Програму трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Нетішинської міської ради на 2022-2024 роки» для подальшого їх прийняття  Засновником.
Однак, проєкт рішення не був підтриманий більшістю депутатів Нетішинської міської ради. І відповідно до рекомендацій координаційної ради з питань реформування загальної середньої освіти Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади, засновником було прийнято рішення про те, що в 2022-2023 начальному році  учнів 10 класів буде набирати  дин заклад загальної середньої освіти, Нетішинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, яка згодом стане профільним ліцеєм (рішення двадцять третьої сесії Нетішинської міської ради VIII скликання від 27.05.2022 року №23/1465 «Про програму трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Нетішинської міської ради на 2022 – 2024 роки»).