ВАЖЛИВІ КРОКИ ДО ЯКІСНОЇ ПРОФІЛЬНОЇ ОСВІТИ У НЕТІШИНСЬКІЙ МТГ
15 січня 2025 року Таміла СОБОЛИК, директор Нетішинського академічного ліцею, поінформувала про проведену роботу, на виконання рішення 24 сесії Нетішинської міської ради VIII скликання від 24.06.2022 №24/1469 щодо перепрофілювання закладу освіти в ліцей, який надаватиме профільну середню освіту в Нетішинській територіальній громаді з урахуванням положень і основних аспектів Державного стандарту профільної середньої освіти (Постанова КМУ від 25.07.2024р. №851), Концептуальних засад реформування профільної середньої освіти (академічні ліцеї) (наказ МОН України від 10.10.2024 року №1451).
Директор наголосила на тому, що заклад продовжує формувати якісну освіту, трансформувати ліцейний простір, змінювати застарілі підходи до освіти для реалізації принципів профілізації, створенням умов для набуття учнями необхідних компетентностей та використання власних сильних сторін для плавного переходу в майбутньому до подальшої освіти та на ринок праці, тобто надати учнівству – більше можливостей в умовах сучасних викликів.
Продовжується системна робота щодо реалізації заходів, передбачених Стратегією розвитку ліцею на 2023 – 2028 рр. (затвердженою рішенням 33 сесії Нетішинської міської ради VIII скликання від 14.02.2023 року №33/1629). Розбудова академічного ліцею здійснюється в умовах реалізації експерименту всеукраїнського рівня за темою: «Організаційно-педагогічні умови профільного навчання в авторській школі «Діалог», удосконалюється та оптимізується мережа профільної середньої освіти: станом на 01 січня 2025 року в ліцеї навчається всього 915 учнів, з яких - 503 учні (19 класів) здобувають освіту в профільній школі.
Директор поінформувала про ефективні напрацювання та актуальні проблеми, які постали під час реалізації завдань, відзначила зростання якості освітніх послуг в ліцеї, якого вирізняє від інших закладів освіти практична спрямованість . Педагоги постійно працюють над підвищенням власної професійної майстерності, проходять курси, тренінги, майстер-класи, беруть участь у конференціях, активно долучаються до науково-методичної роботи, крок за кроком у неперервному розвитку відточують свою майстерність.
У фокусі уваги колективу ліцею перебуває питання оновлення матеріально-технічної бази ліцею, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу – це пріоритети , закладені Концепцією НУШ, адже акцент профілізації – на практико-орієнтоване навчання, що охоплює проєктні, дослідницькі методи, даючи здобувачам освіти застосовувати теоретичні знання в реальних життєвих ситуаціях: навчання має бути наближеним до реальної професійної діяльності.
З метою осучаснення навчальної інфраструктури, матеріально-технічної бази за звітний період за додатково виділені кошти з місцевого бюджету: зроблено поточний ремонт кабінету хімії (№349), придбано нові учнівські меблі та навчально-методичне обладнання, замінено лінолеумне покриття , оформлено комп’ютерний клас (каб. №234) з ліцензованим програмним забезпеченням з підключенням до мережі інтернет (придбано комп’ютерну техніку та робочі столи), придбано 3D-принтер (для розвитку робототехніки та програмування, створення власної продукції),закуплено навчально-методичне обладнання в кабінет фізики (№350-351) для реалізації освітньої програми з навчальних дисциплін (10-11 класи), оформлено новий «Клас Безпеки» (каб. №101), закуплено обладнання для створення осередку щодо забезпечення викладання предмету «Захист України» з 01 вересня 2024 року, закуплено дизельний генератор (загальною потужністю 26 КВт/год), зроблено поточний ремонт козирка ганку аварійного входу та встановлено металеві двері, оформлено кабінет: Освітній ХАБ (каб. №104) з метою створення розвивального простору для ліцеїстів щодо розвитку м'яких лідерських навичок, компетентностей, умінь, які допоможуть самореалізуватися в житті, бути успішним та продовжити навчання у вищих закладах освіти. Засідає Наукове товариство «Пошук» - відбувається конкурс- захист науково- дослідницьких робіт членів МАН - засідання проходять Ліги учнівської молоді - заняття Школи «Лідер» тощо - робота над проєктами.
Тамілою Соболик наголошено на проведенні роботи щодо оновлення дизайну освітнього простору ліцею , який спрямовується на розвиток здобувачів освіти , підвищення мотивації їх до навчання, формування загального світогляду.
Впровадження обов’язкових заходів безпеки в ліцеї у зв’язку із потенційними загрозами через повномасштабну війну – один із ключових безпекових аспектів закладу освіти (завершується створення безпечного інтер’єру та відповідного обладнання в найпростішому укритті)
Важливим напрямом діяльності академічного ліцею є організація наукової роботи, директором проаналізовано результативність участі ліцеїстів у рейтингових інтелектуальних конкурсах, турнірах та Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних дисциплін, Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт членів МАН, роботу в НТ «Пошук» тощо. З метою формування наукових та презентаційних навичок в ліцеї проводяться конференції у співпраці з Нетішинським міським краєзнавчим музеєм, ліцеїсти беруть участь у Обласній дитячій науково-практичній конференції, XIV Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», XI Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Хімія і сучасні технології» , здобувачі освіти залучаються до проводення тижнів науки, тренінгів «Основи науково-дослідницької роботи учнів», «Публічні виступи: техніки ефективної комунікації», постійно діючого семінару «Академічне письмо». Директор проаналізувала співпрацю у форматі дієвих угод з Національним університетом «Острозька академія» (договір про співпрацю №58 від 12 вересня 2022 р.) та з Хмельницьким національним університетом (договір про співпрацю №36 від 29 лютого 2024 р.).
Ліцей є афілійованим закладом GENIUS Olympiad Ukraine 2025. У 2024/2025 н.р. від закладу подано 10 учнівських проєктів у різних категоріях. Минулого року ліцеїстка 10-А класу Смичок Софія (науковий керівник Шостак Ірина Юріївна) отримала Золоту медаль Олімпіади геніїв 2024 у категорії «Наука».
Для розвитку лідерських здібностей, харизми учнівської молоді, в ліцеї організовано роботу «Школи лідера», дискусійного клубу «Діалог».
Виховний простір закладу освіти, побудований на спільних для учнів, педагогів, батьків цінностях, пріорітетними з яких є військово-патріотичне (громадянське) виховання, формування національної ідентичності, спрямування до лідерства та успіху, які в поєднанні зі складовими компонентами освітнього середовища закладу освіти здатні формувати особистісні якості вихованців та забезпечувати розвиток ліцею.
Окреслено найактуальніші проблеми щодо розбудови академічного ліцей у перехідний період, які будемо вирішувати на основі конструктивної співпраці між ліцеєм, батьківством, громадою, задля якісного виконання поставлених завдань в умовах реформування профільної середньої освіти та освіти України в цілому.
Уся діяльність ліцею в чинному порядку висвітлюється в соціальних мережах (https://www.facebook.com/groups/2275425939427459) та на офіційному сайті закладу освіти (http://akadem.km.ua/).