ОСВІТЯНСЬКА ГАЛУЗЬ НЕТІШИНСЬКОЇ ГРОМАДИ В 2024 РОЦІ
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ:
- 119 669 756, 87 грн - дошкільна освіта,
- 94 46953, 48 - загальна середня освіта,
- 15 402 495, 28 грн - позашкільна освіта,
- 424479,77 грн - Інклюзивно-ресурсний центр.
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
У Нетішинській МТГ функціонує 8 закладів дошкільної освіти (ЗДО) та одна різновікова група для дітей від 3 до 6 років до у складі Старокривинської гімназії «Патріот».
Шість ЗДО мають власні укриття (ЗДО№4, ЗДО№5, ЗДО№6, ЗДО№7, ЗДО№8, ЗДО№9). ЗДО №2 та №3 користуються захисними спорудами цивільного захисту, які розташовані не більше 200 м від них.
У 8-ми ЗДО та дошкільному підрозділі Старокривинської гімназії «Патріот» функціонує 77 груп (2023р. - 83), в яких виховується 1395 дітей ( 2023 р. - 1526), з них 203 першокласники.
Станом на 01.12.2024 року дитяче населення Нетішинської МТГ від народження до 6 років зменшилось - 1669 дітей ( 2023р. - 1809 дітей).
У ЗДО створено належні умови для освітньої, корекційної роботи, кваліфікованої допомоги дошкільникам з порушенням мови, порушенням опорно-рухового апарату та дітей, які часто хворіють, в масових дошкільних групах. У профілактично-реабілітаційних центрах (функціонують на базі ЗДО № 3, № 5), отримують послуги 87 дошкільників за кошти бюджету міста.
У ЗДО міста вчителями-логопедами надається логопедична допомога дітям за кошти міського бюджету. У 2023-2024 н.р. отримували логопедичну допомогу 322 дітей.
Аналіз результативності логопедичної роботи у 2023-2024 н.р. показав, що 226 дітям (70,1%) виправлено вади мови; 96 дитини (29,9%) потребують продовження занять з логопедом.
ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА
Мережа 5-ох закладів ЗСО на території громади складається з 157 класів (4202 учня). Мережа 1-х класів - 13 класів (345 учнів). Відповідно до запитів батьків, за кошти бюджету міста функціонують 6 груп продовженого дня (175 учнів) початкової школи.
У 2023– 2024 н. р. здобули: 261 учень повну загальну середню освіту; 392- базову середню освіту, 241 випускник пройшов Національний мультимедійний (НМТ).
За підсумками 2023-2024 н.р. 42 випускники 9-х класів отримали свідоцтво з відзнакою, 25 випускників 11-х класів нагороджено золотою медаллю та 14 випускників - срібною.
Створені всі належні умови для складання випускниками НМТ, забезпечено функціонування 2-ох тимчасово екзаменаційних центрів на базі гімназії «Енергія» та гімназії «Ерудит».
Нетішин очолив рейтинг НМТ Хмельницької області з математики.
Нетішинський академічний ліцей входить до 200 кращих закладів за результатами НМТ з фізики і посідає 34 місце.
Реалізуючи пріоритетні напрямки розвитку галузі, продовжується реалізація реформи профільної середньої освіти.
З метою забезпечення інноваційного напряму розвитку ЗЗСО, реалізації завдань Нової української школи реалізуються інноваційні проєкти: «Світ чекає крилатих» гімназія «Ерудит»;
«Інтелект України» академічний ліцей, гімназія «Гармонія», гімназія «Енергія».
Продовжується впровадження нового Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти та Концепції «Нова українська школа» у ЗЗСО.
РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ
Протягом року здобувачі освіти Нетішинської МТГ здобули вагомі перемоги у олімпіадах та конкурсах різного рівня.
Олімпіада геніїв - Всеукраїнський рівень - 13 здобувачів освіти.
Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів:
- міський етап - 219 здобувачів освіти, обласний етап - 25 здобувачів освіти.
- Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка: міський етап- 19; обласний етап- 2.
- Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика: міський етап - 30; обласний етап - 1.
- Обласний конкурс наукових проєктів «Молодіжна наукова ліга Хмельниччини: сучасний дискурс» - 19.
- Обласний конкурс дослідницьких проєктів «Цікава математика»- 2.
- ХVІІ обласна учнівська інтернет-олімпіада з математики - 16.
- Всеукраїнська краєзнавча експедиція учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»: міський етап - 6; обласний етап - 3, Всеукраїнський етап - 2.
- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»:
- міський етап- 8 здобувачів освіти, обласний етап - 3, Всеукраїнський етап - 1.
- Обласний фестиваль читців «Ми – патріоти» - 13.
- Міжнародна освітня програма з розвитку креативності «Destination Imagination» - 2 команди.
- Всеукраїнський конкурс на написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд)» - 3.
Вагомі досягнення в Малій академії наук України: у І етапі перемогу здобули 36 здобувачів освіти, у ІІ-ому - 15.
Здобувачі освіти 6-8 класів взяли участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких проєктів «Перший крок у науку»: у І етапі перемогу здобули 15 здобувачів освіти; - у ІІ етапі - 10.
Школярі взяли участь у 38 обласних масових заходах, які організовувалися Хмельницьким територіальним відділенням МАН, у 14 всеукраїнських конкурсах, організованих Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, у яких посідали призові місця, більш ніж 50 наукових конференціях, захищаючи свої наукові проєкти.
ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА
У 3-ох ЗПО в гуртках художньо-естетичного, декоративно-прикладного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного, спортивно-технічного, національно-патріотичного, еколого-натуралістичного напрямів отримували позашкільну освіту 1639 вихованців. Розширено мережу гуртків (збільшилось на 3).
З 23 вересня по 28 жовтня 2024 року було організовано проведення VІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу молодих виконавців естрадної пісні «Вернісаж. ЕнергоФест» у дистанційному форматі під гаслом «Незламні діти незламної країни», взяли участь 1150 учасники з 17 областей України.
ХАРЧУВАННЯ в ЗЗСО та ЗДО
Заклади освіти організовують харчування здобувачів освіти самостійно - застосовуються постійно діючі процедури, засновані на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР.
У ЗЗСО забезпечується безоплатне гаряче харчування учнів 1-4 класів, харчування учнів 5-11 класів за попередньо придбаними талонами та безоплатне одноразове харчування учнів пільгових категорій 5-11 класів.
Забезпечується безоплатне гаряче харчування учнів пільгових категорій у групах продовженого дня.
З 21 жовтня 2024 року одноразове гаряче харчування здобувачів освіти 1-4 класів організовано за рахунок субвенції з державного бюджету.
У ЗДО забезпечується харчування на засадах співфінансування з батьками: 40% оплати – місцевий; організовано безоплатне харчування дітей пільгових категорій.
При організації харчування врахована потреба дітей з особливими дієтичними потребами.
БЕЗПЕКА В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Проведено технічне обстеження укриттів захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційне укриття) в ЗДО № 4, ЗДО №5, ЗДО №6, ЗДО №7, ЗДО №8, ЗДО №9, гімназії «Ерудит».
Виконано інженерно-геодезичні вишукування на території земельних ділянок ЗДО № 4, ЗДО № 5, ЗДО № 6, ЗДО № 7, ЗДО № 8, ЗДО № 9.
Виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт протирадіаційного укриття - ЗДО № 4, ЗДО № 5, ЗДО № 6, ЗДО № 7, ЗДО № 8, ЗДО № 9.
Облаштовано пандуси в ЗСЦЗ закладах дошкільної освіти ЗДО № 4, ЗДО № 5, ЗДО № 6, ЗДО № 7, ЗДО № 9; у ЗДО № 8 облаштовано поручні біля пандусу.
Закуплено резервуари для води, меблі (стільчики, столи, ліжка), постільні набори, ноші, приладдя тощо. Доукомплектовано медичні аптечки в повному обсязі.
У ЗЗСО, дошкільної та позашкільної освіти, будівлі управління освіти встановлена «тривожна кнопка».У всіх ЗЗСО громади функціонують 5 класів безпеки.
ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ
Закладами освіти виконуються вимоги протипожежної та техногенної безпеки; улаштувано системи блискавкозахисту (ЗДО № 5 «Пізнайко» та ЗДО № 6 «Веселка); замінено автоматичні пожежні сигналізації на нові сертифікован (гімназія «Енергія» та ЗДО №7 «Оленка).
ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
Проведено 86 комплексних психолого-педагогічних оцінок розвитку осіб (раннього віку - 16 дітей, дошкільного віку - 4, шкільного - 26. За міжнародними діагностичними методиками обстежено 18 дітей ( дошкільного віку - 7, шкільного -11).
Проведено 582 індивідуальних корекційно-розвиткових занять із дітьми раннього та дошкільного віку (3), які не відвідують ЗДО та дітьми шкільного віку, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу-17.
Фахівці (консультанти) взяли участь у 369 засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей із ООП в закладах освіти громади з метою розроблення, коригування та моніторингу виконання Індивідуальних програм розвитку (ІПР) для 126 дітей, яким організовано інклюзивне навчання: в ЗДО - 57 дітей, в ЗЗСО - 69.
Надано 208 консультацій для педагогічних працівників, які забезпечують навчання дітей із особливими освітніми потребами та 298 консультації для батьків/законних представників дітей, в т.ч. батькам дітей із категорії ВПО - 10.
ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Через різні формати професійної взаємодії для освітянських спільнот було реалізовано заходи професійного розвитку (семінари, тренінги, майстерки, групові консультації тощо), спрямовані на виконання пріоритетних річних завдань на навчальний рік, які актуальні для освітян Нетішинської МТГ .
Забезпечено координацію і функціонування 21 міської професійної спільноти педагогів (проведено 53 зустрічі), можливості для обміну досвідом, консультування, створено бази даних програм підвищення кваліфікації, проведено методичні заходи (у тому числі із залученням науковців, експертів та інших освітніх фахівців), що були спрямовані на стимулювання професійного розвитку педагогів і керівників закладів освіти, реалізацію державної політики у галузі освіти.
Розроблено та реалізовано міські проєкти професійного розвитку «Створюємо безпечне освітнє середовище», «Коучинг-студія «Управлінський резерв»», «Профстандарт. Мій професійний поступ».
Виконавчий комітет