Управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області
Хмельницької області

До ДП «Славутське лісове господарство» завітали вихованці Нетішинського учнівського лісництва

12 вересня на екскурсію до святая святих лісового господарства, місця, де народжуються майбутні дерева, - базового лісорозсадника ДП «Славутське лісове господарство» - завітали  в рамках  лісівничого тижня  вихованці гуртка «Юні лісівники» м.Нетішина.

 


Працівники ДП «Славутське лісове господарство»  впродовж багатьох років підтримують співпрацю з педагогами та вихованцями Нетішинського учнівського лісництва. Вихованці гуртка «Юні лісівники» комунального позашкільного освітнього закладу «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» по праву вважаються одними із кращих в Хмельницькій області. Тож такий візит  учнівського лісництва – не рідкість у Славутському лісгоспі. 
Лісничий Андрій Ткачук розказав дітям про історію відзначення Дня лісу, про щоденну роботу та про здобутки колективу лісництва та загалом ДП «Славутський  лісгосп». 
Потім було знайомство з першою в Україні поточно-автоматичною лінією для точного висіву насіння фірми Urbinati (Італія). Майстер лісу Голицького лісництва Наталія Білецька коротко розповіла про роботу лінії: у лісгоспі постійно впроваджуються передові методи ведення лісового господарства, максимально наближеного до природного. Щорічно вирощування сіянців здійснюється як із відкритою так і з закритою кореневою системою. Ми створили новий комплекс щодо вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Побудовано навіс на 1700 кв. м для притінення та автоматизованого поливу.  Реалізація даного проекту дозволить щорічно вирощувати понад 500 тисяч штук стандартних сіянців основних лісо утворюючих порід. 
На всі питання вихованців з розумінням і глибоким фаховим підходом відповідала інженер лісових культур Тетяна Поєнко.
Для дітей подібні екскурсії – це справжнє свято! – розповідає керівник учнівського лісництва Аліна Біла. – Тим більше, що ми  за програмою вивчаємо структуру лісу, його особливості. Для дітей ця екскурсія стала певним практичним закріпленням знань. Вони  у захваті від побаченого. 
Працівники ДП ««Славутське лісове господарство» подарували для Нетішинського учнівського лісництва новий навчально-методичний посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», в основу якого покладено великий досвід і практичні напрацювання знаного в країні поліського педагога-ентузіаста Миколи Зведенюка. Книга стане нам гарним помічником  у вивченні природи нашого краю та України, а також усім, хто любить і досліджує природу рідного краю.
Відтворювати ліси – це основне завдання лісівників. І ми прагнемо, щоб люди і особливо молоде покоління знали про нашу роботу якнайбільше, тому і запрошуємо до неї долучатися всіх», – наголошує лісничий Нетішинського лісництва Андрій Ткачук. 
                                                                                                                                          Олена Матус,  директор ЦТКУМ м.Нетішина
 « повернутися до списку новин